27 Ocak 2011 Perşembe

7. Cennet - Seventh Heaven (Seitsemäs Taivas)

www.nordqvist.fi
Siyah çay, çilek, limon ve vanilya aromalarının ebegümeci ve gül yaprakları ile süslenmesiyle oluşmuş bu farklı lezzetteki çay, içeriğinde kuru kayısı ve çilek parçaları da barındırıyor.
 

7 farklı tadı bünyesinde buluşturan bu çayın Finlandiya'daki adı 7. cennet anlamına gelen "Seitsemäs Tavias".


Nordqvist'in üretimi olan bu çay da firmanın maceracı çaylar diye adlandırdığı kategoride ve "Fantasia" serisinde yer alıyor. Bu serideki tüm çaylarda olduğu gibi 7. Cennet de, saf meyve özleri ve çiçek yaprakları ile lezzetlendirilmiş yüksek kaliteli siyah çay içeriyor.


"7. Cennet" deyince insanın aklına birçok şey gelebiliyor. Victor Young tarafından 1955 yılında bestelenen Broadway Müzikalinden, 1927 yapımı Janet Gaynor'ın başrolünü oynadığı sessiz filme, Patti Smith'in kaleme aldığı aynı adlı şiir kitabından Deep Purple'ın Abandon albümündeki Seventh Heaven şarkısına kadar uzanmak mümkün.


hatta ve hatta Hermetizm, Gnostisizm, Musevilik ve İslam gibi dinlerde evrenin yedi katmandan veya yedi cennetten oluştuğuna dair olan inanca da atıfta bulunabiliriz.

7. Cennet çayını yudumlarken, birbirinden farklı yedi lezzeti harmanlayıp neyi düşünmek isterseniz onu düşünün:)Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...