20 Ocak 2012 Cuma

Tea&Pot Butik Cafe İzmir Alsancak'ta..

Blogumdaki yazıları görüp benimle bağlantıya geçmişti birgün Tea&Pot adlı butik cafe:) Amacıma ulaştığımı görmek beni oldukça sevindirmişti, belirli bir konu hakkında aynı şeyleri hissetmek ve bundan zevk almak, hem de hiç tanımadığınız bambaşka biriyle..bu bir ayrıcalık..

bizi birleştiren çay olgusu onları size de anlatmamı gerektiriyor. Öncelikle web sitelerini ziyaret ettim. Daha en baştan içimi açan bu görüntüler tam da bana göre döşenmiş bir cafenin görüntüleriyle tamamlandı. Keşke İstanbul'da olsaydı da sık sık uğrasaydım diye düşünmedim değil..İzmir Alsancak'taki çay severler eğer burayı bilmiyorsanız, en azından benim için bir uğrayın derim...Birbirinden lezzetli çay ve sohbetler bulacağınıza inandığım Tea&Pot cafe'de sürpriz tatlar da sizleri bekliyor. Ev yapımı tadlar arasında cheesecake'den tiramisu'ya, havuçlu kekten tosta, brownie'den mozaik pastaya uzanan lezzetler mevcut...

Tıpkı Zeynep& Nihan Minareci'nin sitelerinde dediği gibi:
"Özel bir demlik ve sihirli bir sunumla bir çayın lezzetinin insana ne kadar keyif verebileceğini ilk yıllar önce keşfettikİçinde sıcacık mumu yanan bir ısıtıcı,üstünde uzak doğuya has sevimli bir demlik ve mis gibi kokusu önden gelendumanı üstünde aromalı bir çay..."
hmm...çay aslında evet, kimi zaman da özenle sunulup bir seremoniye dönüştürülmesi gereken bir sosyal paylaşım aracı..

İzmir Alsancak'taki Tea&Pot'a uğrarsanız, benden de selam söylemeyi unutmayın:)http://www.teapot.com.tr/?pg=album&id=2


2 yorum:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...